بازتاب اخبار نهاد کتابخانه های عمومی کشور
در رسانه ها
تیر 1400
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به تغییر گروه شغلی کتابخانه ها، گفت: در حال حاضر سالن های مطالعه کتابخانه های عمومی مشهد و سایر شهرهای نارنجی با 30 درصد ظرفیت و شهرهای با وضعیت زرد با 50 درصد ظرفیت فعال هستند.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ سایت های دیگر : قدس آنلاین نفت ما

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان در گفت وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت فعالیت کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در شرایط کرونایی، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به وضعیت نارنجی بیماری کرونا، سالن های مطالعه کتابخانه های عمومی مشهد با 30 درصد ظرفیت قابل استفاده هستند. تمام همکاران ما در سطح استان نیز، در شهرهایی که در وضعیت زرد قرار دارند با 50 درصد ظرفیت سالن و در مناطق نارنجی با 30 درصد ظرفیت سالن خدمات ارائه می دهند و کتابخانه هایی که در مناطق قرمز قرار دارند، تعطیل هستند.

وی در خصوص فعالیت کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در شرایط قرمز کرونا نیز تصریح کرد: وضعیت کتابخانه های عمومی در دسته بندی فعالیت مشاغل در دوران بیماری کرونا در وضعیت های مختلف، از گروه 3 به گروه 2 تغییر پیدا کرده و در صورت تغییر وضعیت بیماری کرونا در شهر مشهد و شهرهای دیگر استان به وضعیت قرمز، کتابخانه های عمومی تابع محدودیت هایی که برای مشاغل گروه 2 ایجاد می شود خواهد بود، اما به لحاظ اینکه در فضای سالن مطالعه باید رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت پذیرد و در شرایط قرمز این کار عملاً امکان پذیر نخواهد بود، در وضعیت قرمز کرونا، سالن های مطالعه کتابخانه های عمومی تعطیل خواهند بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به فعالیت متنوع کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با استفاده از بستر فضای مجازی، خاطرنشان کرد: فعالیت های ترویجی به صورت حضوری با حضور حداکثر 20 نفر انجام می شود و برنامه های ترویجی با استفاده از بستر فضای مجازی نیز کماکان در سطح استان در حال انجام است. با توجه به فعالیت کتابخانه های عمومی در فضای مجازی، از عموم مردم فرهنگ دوست خراسان رضوی می خواهم که نزدیک ترین کتابخانه محل سکونت خود را در فضای مجازی جست وجو کنند و با عضویت در صفحه مجازی آن کتابخانه، از فعالیت های مجازی کتابخانه ها که به صورت متنوع انجام می شود استفاده کنند.

وی با اشاره به استقبال مردم خراسان رضوی از طرح سفارش از راه دور کتاب که کتاب ها را به واسطه پیک موتوری به دست مخاطبان می رساند و از سال گذشته تحت عنوان طرح کتاب موتوری به ارائه خدمات پرداخته است، بیان کرد: در مرحله اول در شهرستان ها استقبال بیشتری از طرح کتاب موتوری به عمل آمد و در مشهد نیز در کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) و برخی کتابخانه های دیگر نیز استقبال صورت گرفت، اما از هفته آینده رویکرد جدیدی را برای طرح کتاب موتوری اتخاذ خواهیم کرد و خدمات ویژه تری را برای امانت گیرندگان کتاب از طرح کتاب موتوری تدارک خواهیم دید که جزئیات آن را روز شنبه اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام

لینک خبر :‌ خبرگزاری دانشجویان ایران
ثامنی از طرح بخشودگی جرایم کتابخانه های عمومی از میلاد نور تا عید سعید قربان خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۸

سرویس : مرکزی - زمان : شناسه خبر : 1071185

مهدی ثامنی با اشاره به اینکه طرح بخشودگی جرایم کتابخانه های عمومی از میلاد نور تا عید سعید قربان اجرا می شود، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: طرح بخشودگی جرایم منابع دیرکرد کتابخانه های عمومی سراسر استان مرکزی با هدف تکریم ارباب رجوعاجرا می شود .

مدیر کل کتابخانه های استان مرکزی خاطر نشان کرد: این طرح از تاریخ 1 لغایت 30 تیرماه سالجاری اجرا می شود .

وی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی های موقت و اجباری کتابخانه ها در این دوران، افزایش تاخیر در بازگشت منابع امانی در کتابخانه ها بوجود آمد؛ ادامه داد: در همین راستا با هدف تکریم ارباب رجوع و بازگشت منابع امانی به کتابخانه ها، طرح بخشودگی جرایم منابع دیرکرد میلاد نور تا عید سعید قربان در سراسر استان مرکزی اجرا می شود .

این مقام مسئول ادامه داد: در این طرح اعضای کتابخانه های عمومی که منابع امانی خود را از 1 لغایت 30 تیرماه به کتابخانه ها عودت دهند مشمول تخفیف 100 درصدی جرائم دیرکردی (مربوط به دوران کرونا و قبل از آن) خواهند شد .

پایان پیام/ 177

ضمیمه :

کلید ‫واژه ها:

کتابخانه های عمومی

|

استان مرکزی

|

اراک

|

لینک خبر :‌ خبرگزاری شبستان
به مناسبت بزرگداشت صائب تبریزی، نشست مجازی صاحبدلان در قزوین برگزار می شود.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۸

سرویس : قزوین - زمان : شناسه خبر : 1071156

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، به مناسبت بزرگداشت صائب تبریزی از شاعران و مشاهیر ایرانی، نشست مجازی صاحبدلان در قزوین برگزار می شود.

این نشست مجازی توسط محفل ادبی علامه قزوینی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین، سه شنبه هشتم تیر ماه ساعت 11 با حضور اساتید برجسته زبان و ادبیات فارسی و با سخنرانی سید اسماعیل قافله باشی و سید خلیل قافله باشی از اساتید دانشگاهی برگزار می شود.

علاقمندان به شرکت در این نشست مجازی می توانند به آدرس https://www.skyroom.online/ch/qazvinpl/neshast مراجعه کنند.

پایان پیام/ 293

ضمیمه :

کلید ‫واژه ها:

نشست مجازی

|

اداره کل کتابخانه های عمومی

|

صائب تبریزی

|

لینک خبر :‌ خبرگزاری شبستان
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۸

کرج (پانا)- امروزه با گسترش ویروس کرونا و تغییر مسیر آموزشی دانش آموزان و ارتباط مستمر آنها با فضای مجازی روند مطالعه آنها دستخوش تغییرات زیادی شده است.

مجید قاجارگیر مسئول کتابخانه ملاصدرای شهرستان اشتهارد در رابطه با کتابخوانی و مطالعه کتاب در کودکان و نوجوانان در گفت گو با پانا عنوان کرد: متاسفانه کرونا و دغدغه مسائل مربوط به این بیماری تاثیرات منفی بر میزان مطالعات کودکان و نوجوانان گذاشته است این عامل باعث پایین آمدن میزان مطالعه شده است

وی در ادامه افزود: دردوران کرونا بهترین راه، جهت ایجاد فرهنگ کتابخوانی استفاده از فضای مجازی به شکل سالم است. از جمله فضای اسکای روم که ما می توانیم اعضای علاقه مند به مطالعه را به این فضا سوق دهیم و با برگزاری نشست های کتابخوانی، فرهنگ کتاب وکتابخوانی را افزایش دهیم.

قاجارگیر در ادامه نقش والدین و سایر عوامل را در ایجاد فرهنگ کتابخوانی این طور بیان کرد: استفاده از ظرفیت والدین که نقش مهمی در خانواده جهت افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند، برگزاری مسابقات کتابخوانی با شیوه های مختلف برای مثال خلاصه نویسی کتاب، نقاشی، روزنامه نویسی، برگزاری نشست های کتابخوان، استفاده از مناسبتهای مختلف سال مانند ولادت ها، شهادت های ائمه اطهار، دهه فجر، دهه کرامت و...، استفاده از ظرفیت مراکز فرهنگی از جمله مدارس، مساجد، بسیج و...، فضاسازی و زیباسازی کتابخانه های عمومی در جهت جذب بهتر و بیشتر اعضای کودک، استفاده از ابزار های جذاب مانند اسباب بازیها و وسائل سرگرمی و فکری که این امر موجب جذب بیشتر کودکان به کتابخانه و در نتیجه آشنایی با منابعی که تا آن روز آن منابع را ندیده اند می شود.

این مسئول در پایان اظهارکرد: مهمترین عاملی که باعث افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی می شود موضوع نیاز است. چرا که تا وقتی ما به چیزی نیاز نداشته باشیم سراغ آن نخواهیم رفت. پس باید با اجرای یکسری فعالیت های خلاقانه این نیاز را در کودکان و نوجوانان ایجاد کنیم.

خبرنگاران: محمدرضا علیمرادی و مهدی خاتمیان

لینک خبر :‌ خبرگزاری پانا
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

در پایان نماز جمعه چهارم تیرماه جوائز مسابقات دهه کرامت شامل کتابخوانی، خلاصه نویسی و نقاشی و عکاسی که با همکاری دفتر امام جمعه و حوزه علمیه حسنیه کاخک و نهاد کتابخانه های عمومی و شهرداری و شورای اسلامی شهر و بخشداری برگزار شد توسط امام جمعه و مسئولین بخش اهدا گردید.

لینک خبر :‌ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
اعضای کتابخانه های عمومی استان فارس تا پایان تیرماه می توانند با تحویل کتاب های امانی به کتابخانه های عمومی، از طرح بخشودگی کامل جرائم دیرکرد کتاب بهره مند شوند.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ سایت های دیگر : خبرگزاری کتاب ایران پیام خبر

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، با هدف تکریم اعضا و تشویق به بازگشت منابع کتابخانه های عمومی، طرح بخشودگی کامل جرائم دیرکرد کتاب های امانتی کتابخانه های عمومی با عنوان میلاد نور تا عید سعید قربان در فارس اجرا شده و تا پایان عید سعید قربان ادامه دارد.

براین اساس، اعضای کتابخانه های عمومی استان فارس که تا تاریخ 30 تیرماه کتاب های امانتی را به کتابخانه های عمومی تحویل دهند، مشمول تخفیف 100 درصدی جرائم دیرکردی مربوط به دوران شیوع بیماری کووید 19 و پیش از آن خواهند شد.

به دلیل مشکلات ناشی از همه گیری کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی در چند بازه زمانی و ارائه خدمات غیرحضوری در کتابخانه ها، برخی از منابع امانی کتابخانه ها در زمان مقرر به کتابخانه بازنگشته و مشمول جریمه شده است؛ لذا به منظور تکریم ارباب رجوع و ضرورت بازگشت کتاب ها برای استفاده حداکثری از منابع طرح میلاد نور تا عید سعید قربان برگزار شده است.

این در حالی است با توجه به نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، در خصوص انتقال رسته کتابخانه های عمومی از گروه 3 به گروه 2 شغلی، به منظور تسهیل شرایط استفاده اعضا و کاربران از خدمات کتابخانه های عمومی در ایام کرونا و درخواست کاربران مبنی بر ارائه خدمات در کتابخانه های عمومی، در حال حاضر کتابخانه های عمومی در شهرستان های با وضعیت نارنجی، زرد و آبی استان فارس به صورت حضوری خدمات رسانی می کنند.

گفتنی است در حال حاضر 245 کتابخانه عمومی در استان فارس فعال است.

انتهای پیام/

لینک خبر :‌ باشگاه خبرنگاران جوان
نشست کتابخوان تخصصی با موضوع آثار تالیفی شهید آیت الله دکتر بهشتی با حضور اعضای کتابخانه های شهرستان های استان تهران و مولف کتاب بهشت در بهشتی برگزار شد.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ سایت های دیگر : خبرگزاری شبستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی تهران، به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و شهدای هفتم تیر، نشست کتابخوان تخصصی معرفی آثار تالیفی شهید بهشتی با حضور احمد فخاری، مولف کتاب بهشت در بهشتی و اعضای کتابخانه های شهرستان های استان تهران به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با معرفی 8 اثر در فضای مجازی برگزار شد.

در ابتدای این نشست احمد فخاری، مولف کتاب بهشت در بهشتی به معرفی اثر خود پرداخت و گفت: این اثر به بیان شخصیت فردی و اجتماعی شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی به روایت محافظان وی پرداخته است؛ 155 خاطره مستند بدون اغراق و به شیوه ای ساده و صریح در این اثر منتشر شده و این کتاب می تواند الگویی جامع برای تمام مردم، مدیران اجرایی و مسئولین باشد؛ در این اثر خاطرات تلخ و شیرین اطرافیان و محافظین شهید والامقام بهشتی در سفر به روستای آب باریک شهرستان ورامین بیان شده است.

احمد فخاری در ادامه سخنانش به بیان چگونگی شکل گیری اثر پرداخت و گفت: آیت الله شهید بهشتی 19 دی ماه زمانی که ورامینی ها خود را برای برگزاری دومین جشن پیروزی انقلاب اسلامی آماده می کردند، به این شهر سفر کرد و در جمع مردم مسجد حضرت قائم (عج) روستای آبباریک به ایراد سخنرانی پرداخت. من از آن روز خاطرات بسیاری در ذهن داشتم و همین سفر باعث شد تا در سال 1395 اقدام به جمع آوری خاطرات افرادی که با شهید عزیز دکتر بهشتی در ارتباط بودند، بپردازم؛ خاطراتی مستند از افرادی که با شهید ارتباط داشتند؛ به این شکل خاطرات را جمع کردم، این اثر شامل 155 خاطره از آن شهید است که همگی مستند و از زبان محافظان این شهید، دوستان و مسئولین در سفر یک روزه به روستای آب باریک است.

نویسنده بومی شهرستان ورامین به معرفی بخش های مختلف اثرش پرداخت و گفت: بخش اول و دوم کتاب به معرفی شهرستان ورامین و روستای آب باریک می پردازد. در ادامه سخنان شهید بهشتی در مسجد حضرت قائم روستای آب باریک بیان شده است؛ بخش سوم کتاب حاوی مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین محمودی، امام جمعه شهرستان ورامین؛ شیخ جواد محلاتی، امام جماعت مسجد حضرت قائم؛ سید مرتضی میر حیدری، فرماندار وقت شهرستان ورامین و محمدرضا بهشتی، یادگار شهید بهشتی است.

وی افزود: بیشترین خاطرات این اثر در بخش چهارم آورده شده و این فصل حاوی مصاحبه با تیم محافظ شهید بهشتی در سفر یک روزه ایشان به ورامین است. بخش پایانی این اثر بیان خاطره از زبان شهید بهشتی از سفر یک روزه اش یه این روستا است.

در ادامه این نشست 8 نفر از اعضا و کتابداران فعال کتابخانه های عمومی شهرستان های استان تهران به معرفی آثار تالیفی استاد شهید بهشتی پرداختند.

کتاب ولایت رهبر، روحانیت توسط زهرا مجیدی از شهرستان پردیس؛ شناخت اسلام توسط منصوره مرادیان از شهر ری؛ سرود یکتاپرستی توسط فائقه خمیده از فیروزکوه؛ شناخت از دیدگاه قرآن توسط نفیسه اسدزاده از شهر قدس؛ شناخت از دیدگاه فطرت توسط طاهره سیدی، کتابدار کتابخانه پارکشهر؛ پیامبری از نگاه دیگران توسط عذرا مرزوقی از شهرستان شمیرانات و پشت شیشه های مات، توسط محدثه جعفرخواه از کتابخانه پارک شهر معرفی شد.

لینک خبر :‌ پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
زینب سادات واسعی از بازگشایی سالن های مطالعه در کتابخانه های عمومی کاشان ارائه خدمات حضوری از سوی کتابخانه های عمومی کاشان خبرداد.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ سایت های دیگر : خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش پورتال خبری کاشان زینب سادات واسعی رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشان گفت: با شیوع ویروس کرونا، رسالت کتابخانه ها و ترویج فرهنگ مطالعه و انجام برنامه های متنوع فرهنگی در بستر فضای مجازی انجام و اخدمات حضوری به اعضا ممنوع بود.

به گفته وی در حال حاضر کتابخانه های عمومی کاشان آماده ارائه خدمات حضوری به مراجعه کنندگان هستند.

واسعی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و عدم تجمع در بخش های مختلف کتابخانه ها تأکید کرد و گفت: باتوجه به مدت زمان باقی مانده تا کنکور، کتابخانه های عمومی کاشان برای داوطلبین کنکور سراسری در محیطی آرام آماده خدمات می باشند .

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشان افزود: کتابخانه های عمومی در شرایط وضعیت نارنجی، زرد، آبی به ترتیب با30، 40، 50 درصد ظرفیت فعالیت خود را آغاز و هم اکنون در حال ارائه خدمات هستند.

لینک خبر :‌ پورتال خبری کاشان
طرح میلاد نور تا عید سعید قربان در راستای بخشودگی جرایم منابع دیرکرد کتابخانه های عمومی سراسر استان مرکزی اجرا می شود.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ سایت های دیگر : دیار آفتاب

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، طرح میلاد نور تا عید سعید قربان در راستای بخشودگی جرایم منابع دیرکرد کتابخانه های عمومی سراسر استان مرکزی با هدف تکریم ارباب رجوع تیرماه سال جاری اجرا می شود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی های موقت و اجباری کتابخانه ها در این دوران، افزایش تاخیر در بازگشت منابع امانی در کتابخانه ها بوجود آمد؛ در همین راستا با هدف تکریم ارباب رجوع و بازگشت منابع امانی به کتابخانه ها، طرح بخشودگی جرایم منابع دیرکرد میلاد نور تا عید سعید قربان در سراسر استان مرکزی اجرا می شود.

در این طرح اعضای کتابخانه های عمومی که منابع امانی خود را از اول تا 30 تیرماه به کتابخانه ها عودت دهند مشمول تخفیف 100 درصدی جرائم دیرکردی (مربوط به دوران کرونا و قبل از آن) خواهند شد.

مدیرکل کتابخانه های استان مرکزی در این رابطه اظهار کرد: 80 واحد کتابخانه عمومی استان با توجه به تصمیم ستاد کرونا و قرمز شدن وضعیت استان در ایام کرونا تعطیل شد.

مهدی ثامنی افزود: 73 کتابخانه نهادی و هفت کتابخانه مشارکتی استان مرکزی با توجه به اوج گیری کرونا تعطیل شدند که در این راستا سالن مطالعه و امانت کتاب برای جلوگیری از انتقال بیماری در کتابخانه های استان مرکزی نیز ممنوع و فعالیت از طریق فضای مجازی انجام شد.

مدیرکل کتابخانه های استان مرکزی گفت: طرح تحویل کتاب در خانه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با عنوان پیک آگاهی با همکاری اداره کل پست استان به اجرا درآمد که طی آن فرد متقاضی با ثبت درخواست در سامانه اینترنتی www.samanpl.ir و انتخاب کتاب مورد نظر با مراجعه به سایت www.markazipl.ir و جستجوی تلفن کتابخانه با کتابخانه تماس و ثبت سفارس انجام می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: مدت زمان مجاز برای امانت کتاب یک ماه تعیین شده و پس از اتمام مدت، مجدد تماس گرفته می شود و کتاب به کتابخانه عودت داده می شود.

به گفته وی یک میلیون و 84 هزار و 936 جلد در قالب 904 هزار و 162 عنوان کتاب در کتابخانه های استان مرکزی وجود دارد.

انتهای پیام/

لینک خبر :‌ خبرگزاری فارس
ایسنا/گیلان مدیرکل کتابخانه های عمویم گیلان، از تامین اعتبار 10 میلیارد تومانی جهت خرید کتاب برای کتابخانه مرکزی رشت خبر داد و گفت: با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان اقلام مورد نیاز جهت تجهیز این کتابخانه به استان اهدا شده است.
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان، با تاکید بر لزوم اهتمام شهرداری ها نسبت به پرداخت نیم درصد کتابخانه های عمومی، اظهار کرد: متاسفانه تاکنون موفق به دریافت مطالبات شهرداری های استان نشدیم.

وی میزان واریزی شهرداری ها از محل نیم درصد در سال گذشته را 33 درصد دانست و افزود: بخشی از مطالبات شهرداری ها از محل ارزش افزوده تامین شده که در اختیار کتابخانه های عمومی استان گیلان قرار گرفته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، در ادامه به پیشرفت بالغ بر 90 درصدی کتابخانه مرکزی رشت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان اقلام مورد نیاز جهت تجهیز این کتابخانه به استان اهدا شده تا به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.

کرمی، از تامین اعتبار 10 میلیارد تومانی جهت خرید کتاب برای کتابخانه مرکزی رشت خبر داد و بیان کرد: همچنین از دستگاه ها و نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی می خواهیم جهت تامین کتاب های مورد نیاز کتابخانه های عمومی همکاری کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 2600 جلد کتاب از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، صدا و سیما، سازمان تامین اجتماعی، بانک ملی، بانک سپه، پارک علم و فناوری و اداره کا اطلاعات استان به کتابخانه های عمومی اهدا شد، خاطرنشان کرد: استان گیلان در سال 99 رتبه هجدهم برگزاری منظم جلسات انجمن کتابخانه های عمومی را در سطح کشور کسب کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، از فعالیت 84 کتابخانه نهادی در استان خبر داد و اضافه کرد: برای نگهداری و شاداب سازی این کتابخانه ها نیازمند اعتبار ثابت هستیم که براساس قانون باید توسط شهرداری ها پداخت شود.

وی با اشاره به راه اندازی دو باب کتابخانه مادر و کودک در شفت و صومعه سرا، تصریح کرد: به دنبال افزایش احداث کتابخانه های مادر و کودک به ویژه در مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین هستیم.

مسعود کاظمی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان نیز، با بیان اینکه در هفت ماهه نخست سال گذشته 101 میلیون تومان از محل نیم درصد شهرداری های استان به کتابخانه های عمومی پرداخت شده است، گفت: در آبان ماه سال 99 نیز 190 میلیون تومان از شهرداری ها دریافت کردیم که نسبت به سال ماقبل، رشد 90 درصدی را در پرداخت ها نشان می دهد.

وی از پرداخت 98 میلیون تومان از درآمدهای شهرداری ها به کتابخانه های عمومی استان در سه ماهه نخست امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا موجب کاهش درآمدهای شهرداری ها شده و لذا این آمادگی وجود دارد که در کارهای مربوط به مرمت و بازسازی کتابخانه ها شاهد مشارکت شهرداری ها باشیم.

انتهای پیام

لینک خبر :‌ خبرگزاری دانشجویان ایران